امولسیون ها

امولسیون

امولسیون ها

چه موقع از امولسیون چیست؟

امولسیون ها محصولاتى “ما بين” سرم ها و كرم ها هستند؛ به طور معمول به سبكى سرم ها نيستند ولى به اندازه كرم ها هم سنگين نمى باشند. غناى سرم ها را ندارند ولى هدفمند تر از كرم ها تاثيرشان را مى گذارند. بنابراين مى توان گفت جایگاهی بين سرم ها و كرم ها به خود اختصاص داده اند در نتیجه بايد بعد از استفاده از سرم و قبل از زدن كرم هاى پوستى مصرف شوند. اما اينكه چطور از آنها استفاده كنيد، بستگى به نوع پوست شما دارد:

براى پوست هاى خيلى چرب ، چرب و حتى مختلط، امولسیون ها انتخابى ايده آل براى آبرسانى پوست زير كرم ضد آفتاب هستند. در حقيقت اين واقعيت كه امولسيون ها سبك تر و داراى پايه آب هستند و سريعتر جذب پوست مى شوند آن ها را به محصولاتى ايده آل و جذاب براى پوست هاى چرب تا مختلط نموده است و اگر جايى زندگى مى كنيد كه هوا خيلى داغ يا بسيار شرجى مى باشد ، امولسيون ها پوست شما را خنك و سبك و در عين حال رطوبت مورد نيازتان را تامين مى كنند.

اما اگر پوستتان خشک است ، امولسيون باز هم مى تواند همراه و كمك بزرگى براى آبرسانى بيشتر به پوستتان باشد، اما به عنوان يك محصول مكمل قوى؛ بطوريكه قبل از كرم آبرسانتان مانند مهر و موم كننده رطوبت، لطافت را داخل پوست قفل كرده و تاثير كرم آبرسان را تا چندين برابر بيشتر مى كند. اگر پوست خيلى خشك، پوسته پوسته شده و حساسى داريد؛ مى توانيد از يك روغن در كنار آبرسان معمول تان استفاده كنيد. از آنجايى كه کرم ها ، روغنى هستند و امولسيون ها پایه آب دارند، پوست فوايد هر دو را دريافت خواهد كرد و آبرسانى موثرتر واقع مى شود.

جمع بندى:

درست مانند هر برنامه مراقبت پوستى ديگرى، امولسيون ها هم روش هاى استفاده و كاربرد هاى خود را دارند و بسته به نياز شخص و نوع پوست و آب و هوا تجويز مى شوند ولى در كل اگر بدنبال يك آبرسان ملايم تر و سبك تر براى هواى شرجى يا پوست چرب خود هستيد، يا آبرسانتان به مقدارى كه احتياج داريد پوستتان را نرم و مرطوب نمى كند، امولسيون ها راهى براى ورود به دنياى مراقبت هاى پوستى تان پيدا خواهند كرد.